Free songs
Alejní 2789, Teplice 415 01+420 734 805 464info@verat.cz

Umělé kameny

…k nerozeznání od skutečných kamenů

Výrobky z umělého kamene v různých druzích a provedeních imitují jakýkoli přírodní materiál nejen reliéfním a svou strukturou, ale také barevným provedením. Tyto výrobky předčí tradiční materiály nejen cenou. Jejich nespornou výhodou je pevnost, mrazuvzdornost, oděruvzdornost a paropropustnost. Překvapeni budete rychlostí montáže a úsporou materiálu.

Co je vlastně umělý kámen a z čeho je vyroben?

Jde o betonový výrobek, jehož povrch a vzhled je upraven tak, aby připomínal přírodní materiál – kámen. Aby toho bylo možné dosáhnout, je třeba, aby beton prošel určitou úpravou. Od štípání, vymývání, pískování, probarvení atd.

 

Jaké barevné provedení můžeme od umělého kamene očekávat?

Zákazník si může vybrat z trvale vyráběné barevné škály bílé, žlutobílé, žluté, šedé, šedozelené nebo zelené. Na přání zákazníka je však možné vyrobit jakoukoli barevnou i rozměrovou variantu. Při barvení jsou používané kvalitní anorganické pigmenty, promíchané v celé hmotě, což zaručuje stálobarevnost i v případě mechanického poškození.

Kde všude je možné umělý kámen uplatnit?

Umělý kámen lze uplatit jak ve stavebnictví, tak v zahradní architektuře. Ve stavebnictví našel nejvíce uplatnění při stavbách plotů, podezdívek či zdí. Při stavbě plotu lze použít prefabrikáty na plotové sloupky, plotové desky a čepice, které se lepí na již zabetonovaný sloupek. Čepice bývají doplněné o okapovou drážku. Dále se používá na komíny, u kterých je však třeba nutné zabránit pevnému spojení vnitřní komínové vložky s prefabrikátem. V sortimentu je možné nalézt i několik druhů krbů, které dotvářejí příjemné posezení v zahradě, na chatě nebo v pergole. Lze do nich instalovat spodní i opékací rošty, případně otočný gril a dokoupit krbové nářadí. Jejich základní konstrukce je z betonu a prostory, kde jsou vysoké teploty, jsou chráněné žárobetonovými plotnami. Zde je potřeba dbát, aby pohledový beton nebyl vystaven větší teplotě než 300 stupňů, aby v něm nevznikly trhliny. K obkládání stěn domů, zídek, krbů a plotů lze použít obklady z umělého kamene.

V zahradní architektuře jsou nabízené nejrůznější potřebné dílce, ze kterých můžeme na zahradě vytvořit příjemné a klidné prostředí, vyplněné zelení. Jedná se o kruhové, šestihranné a čtyřhranné vázy rozmanitých rozměrů s povrchem haklíkovým, řádkovým i štípaným, truhlíky pro květiny, zahradní stolky, lavičky, pískoviště pro děti, kamenné krytí studny, svahové tvárnice, chodníkovou hladkou dlažbu, nepravidelné nášlapné kameny, obrubníky, lávky přes vodu, zahradní schody, zahradní lampy a mnoho dalších doplňků.

Je možné použít umělý kámen kromě exteriéru i v interiérech?

Umělý kámen si pochopitelně našel cestu i do interiérů, kde se nejvíce používá na obkládání krbu, sloupu v halách a v obývacích místnostech. Umělý kámen není vhodný do kuchyní a koupelen.

Čeho je dobré se při manipulaci vyvarovat?

Dobré je sestavit každý prefabrikát před vlastní betonáží ´nasucho´. Vyloučí se tak případné nesrovnalosti. Všechny prefabrikáty by měly být vyplňované pouze kvalitním betonem. Při vyplňování se v žádném případě nemá beton vibrovat, ale pouze lehce zhutňovat dřevěnou tyčkou. Betonovat by se nemělo při teplotách pod bodem mrazu a prefabrikáty by se měly vyplňovat po vrstvách. Veškeré spoje je nutné předem zatmelit, aby nedocházelo k vytékání betonové směsi. K lepení všech betonových prvků pak používejte kvalitní a čerstvé lepidlo. Betonové části se nespojují s částmi tepelně namáhanými např. žárobetony. Pod visutými podezdívkami ponechávejte volný prostor alespoň 3 cm pro mrazovou dilataci.

Je nutné umělý kámen nějak ošetřovat, aby si zachoval svoji stálou krásu?

Výrobky z umělého kamene, které jsou určené pro exteriéry, je dobré ošetřit speciálním impregnačním prostředkem takzvanou hloubkovou penetrací. Ta jim uchová stále pěkný vzhled a zabraňuje vodě vnikat do výrobků http://www.replikyhodinek.net.

Máte o umělé kameny zájem?

 

Menu